De verkiezingswaarnemingsmissie van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) voor de Algemene Verkiezingen van 2020 in Suriname heeft het postelectorale proces sinds de afsluiting van de verkiezing op 25 mei, meer dan een week geleden, geobserveerd. De leden van de Missie zijn aanwezig geweest op het Ministerie van Binnenlandse Zaken, de hoofdstembureaus en het centraal stembureau en hebben de inontvangstname en consolidatie van de resultaten geobserveerd. De missie heeft ook nota genomen van de uitdagingen die Covid-19 heeft veroorzaakt, aangezien het aantal gevallen in de dagen na de verkiezingen is toegenomen – van één geval op de verkiezingsdag tot vierenveertig op 2 juni.
Vandaag, dinsdag 2 juni, heeft de missie postelectorale besprekingen gevoerd met het ministerie van Binnenlandse Zaken en het ministerie van Buitenlandse Zaken. De missie dankt deze autoriteiten voor hun bereidheid om openlijk te spreken over het verkiezingsproces en om informatie en opheldering te verschaffen over de verschillende kwesties die door het team aan de orde zijn gesteld. De missie zal de voorzitter van het Onafhankelijk Kies Bureau virtueel ontmoeten op vrijdag 5 juni.
Zoals aangegeven in haar verklaring van 31 mei heeft de missie geconstateerd dat de officieuze voorlopige telling door het ministerie van Binnenlandse Zaken op vrijdag 29 mei meer dan 99% van de stemresultaten heeft bereikt en sindsdien ongewijzigd is gebleven. De missie heeft geen reden om aan te nemen dat de officiële resultaten op dit punt in belangrijke mate zullen verschillen. Op dit moment zijn nog maar van drie stembureaus de resultaten niet bekend, en het is vrijwel onmogelijk dat deze de resultaten van deze verkiezingen zullen wijzigen. Het is dan ook het standpunt van de OAS-missie dat de uitslag van de verkiezingen al duidelijk is voor de bevolking van Suriname.
Voor het gehele artikel kunt u terecht op: dbsuriname.com

