Een intensieve samenwerking tussen de VHP en ondernemende bewoners van Pelelu Tepu werpt nu vruchten af voor de gewenste zelfredzaamheid in het dorp. In de afgelopen week mochten deze bewoners een All Terrain Vehicle oftewel ATV met aanhangwagen in ontvangst nemen van de oranje partij, die bestemd is voor de landbouw- en anjoemaraprojecten.
In een persbericht meldt de partij dat de ATV met aanhangen zal worden ingezet om landbouwproducten vanuit de kostgrondjes over het zeer heuvelachtige gebied, te kunnen transporteren.
Met dit gebaar heeft de VHP een eerder gedane belofte van partijvoorzitter Chandrikapersad Santokhi aan Pelelu Tepu in het Tapanahonygebied waargemaakt. Tijdens eerdere bezoeken was door de partij toegezegd, dat zij microlandbouwprojecten zou initiëren, ondersteunen en begeleiden.

Twee jongemannen uit Tepu waren voor twee weken naar Paramaribo gehaald, om getraind te worden in het berijden en onderhouden van de ATV. Naast Tepu is het dorp Palumeu bedacht met een brushcutter en een stihlzaag. De brushcutter zal gebruikt worden om het dorp te onderhouden, terwijl de zaag bedoeld is om planken te zagen voor het bouwen van een guesthouse. Dit guesthouse is nodig voor de opvang van toeristen.
“De oranje partij brengt geen voedselpakketten, maar pakketten voor duurzame ontwikkeling, kennis en kunde. De VHP doet geen loze beloften, maar doet wat ze zegt,” staat verder in het persbericht.
Zaterdag heeft VHP Commewijne een veldbezoek gebracht aan de wijk Lust en Rust in het ressort Nieuw-Amsterdam. De bedoeling was om persoonlijk de partijboodschap van hoop en vertrouwen over te brengen aan de buurtbewoners en samen met hen, na het verkrijgen van de regeermacht in 2020, Suriname wederom op te bouwen.

De bewoners waren volgens de VHP enthousiast met de boodschap, vooruitzichten en visie van de partij en hebben aangegeven dat op 26 mei 2020, de samenleving zal merken dat eenieder verandering wil hebben in Suriname. Vele bewoners hebben hun ernstige bezorgdheid geuit over de aanname van de beruchte Abdoel-wet. Het VHP-hoofdbestuurslid Sidik Moertabat heeft ook meegelopen met de groep om de hardwerkende partijleden te ondersteunen en te motiveren.
Bron: https://www.srherald.com

